Tweede jamsessie Zandvoort opnieuw groot succes; jong inspireert oud en andersom

02 mrt , 8:58Cultuur
Paula en Monique
Aangeleverd
ZANDVOORT - Vrijdag 27 februari vond bij Pluspunt Zandvoort de tweede editie plaats van Jamsessie Zandvoort. Na een geslaagde eerste bijeenkomst hebben zich opnieuw meerdere muzikanten en zangers aangemeld. Het aantal deelnemers blijft gestaag groeien. De organisatie spreekt van een laagdrempelige en inspirerende ontmoetingsplek voor muzikanten van uiteenlopende leeftijden en niveaus.
Een van de nieuwe deelnemers was de 11-jarige Beau. Hij drumt inmiddels ruim een jaar bij de New Wave muziekschool Zandvoort en ziet de jamsessie als een kans om zich verder te ontwikkelen. Tijdens de avond speelde hij verschillende nummers met wisselende groepjes muzikanten. In de pauze vertelde hij dat hij het vooral leuk vindt om te leren van anderen met meer ervaring.
Beau Nihot 1
Aangeleverd
Bandcoaching en samenspel
Geluidsman Job Prins, tevens toetsenist uit de voormalige band Girl in the Picture, is tevreden over de muzikale ontwikkeling. Volgens hem zorgt het werken in kleinere groepen voor een beter geluid. “Het klinkt minder hard en minder vervormd. We zijn echt bezig met het vormen van bandjes. Het draait om luisteren naar elkaar en het ritme volgen,” aldus Prins.
De jamsessies staan bovendien in het teken van voorbereiding op een gezamenlijk optreden op 13 december in De Krocht. Het toewerken naar een concreet podiummoment geeft deelnemers volgens de organisatie extra motivatie.
Laagdrempelig karakter
Jamsessie Zandvoort bestaat uit een vaste kern van muzikanten, zangers en zangeressen, aangevuld met wisselende deelnemers. Maandelijks kan iedereen vrijblijvend aansluiten. De nummers worden geselecteerd door initiatiefnemers Wim Beekhuis en Lenna van den Haak, die daarbij nadrukkelijk feedback vragen aan de groep. Het repertoire varieert in moeilijkheidsgraad, zodat zowel beginnende als gevorderde muzikanten aan bod komen.
Beatles-avond in mei
Daarnaast wordt gewerkt aan nummers van The Beatles, als voorbereiding op een speciale Beatles-avond in mei. Tijdens deze thema-avond staat het repertoire van de Britse band centraal. De organisatie nodigt belangstellenden uit om te komen luisteren en mee te genieten van de livemuziek.
Oproep voor geluidstechnicus
De organisatie is nog op zoek naar een vaste geluidstechnicus die kan ondersteunen en kan inspringen tijdens afwezigheid in mei en juni. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden via [email protected]
De eerstvolgende jamsessie vindt plaats op vrijdag 27 maart in Pluspunt Zandvoort. Van 20.00 tot 22.00 uur is iedereen welkom om te spelen, luisteren of dansen. Koffie en thee zijn gratis; andere drankjes zijn tegen een kleine vergoeding verkrijgbaar aan de bar. De entree bedraagt €2,50 en kan via een QR-code bij binnenkomst worden voldaan.
loading

Loading articles...

Loading