ZANDVOORT - Op maandag 8 september 2025 vindt op het Gasthuisplein in Zandvoort het evenement Circle for Change plaats. Centraal staat de komst van landschapskunstenaar Bruno Doedens, die door Europa fietst met een boom achterop zijn elektrische fiets om aandacht te vragen voor het belang van meer groen.
Het evenement sluit aan bij de Regio Deal en het Actieplan Groen van de gemeente. Doel is om inwoners, ondernemers en bezoekers te betrekken bij het vergroenen van de leefomgeving. Tijdens de middag worden bomen, struiken en zakjes bloemenzaad uitgedeeld, zodat iedereen zelf een bijdrage kan leveren.
Gasthuisplein als groene plek
Voor de gelegenheid wordt het Gasthuisplein ingericht als groene ontmoetingsplaats met een kleine markt en informatie over natuur in de buurt. Bezoekers kunnen gratis een struik of zakje bloemenzaad meenemen. Ook staan er bomen in bakken die in november 2025 een vaste plek krijgen aan de Zandvoortselaan.
Sprekers en programma
Wethouder Jan-Jaap De Kloet en Bruno Doedens gaan kort in op het belang van groen in het dorp. Het evenement is vrij toegankelijk en bedoeld voor alle bewoners, ondernemers en bezoekers van Zandvoort.
Programma 8 september 2025
16.00 uur – Inloop en markt
16.30 uur – Toespraak wethouder
17.00 uur – Aankomst Bruno Doedens en presentatie Circle for Change
18.00 uur – Einde evenement
Toegang
De toegang is gratis. Bezoekers kunnen zelf kiezen of zij alleen willen kijken en luisteren of ook een plant of zakje zaad mee naar huis nemen.