Situatie levering Wmo hulpmiddelen in Zandvoort blijft problematisch

10 apr 2020, 15:29Nieuws
rollator pixabay
Pixabay
De situatie rondom de levering voor Wmo hulpmiddelen door Hulpmiddelen Centrum (HMC) blijft problematisch. Dat meldt verantwoordelijk wethouder Gert-Jan Bluijs namens het Zandvoortse college aan de gemeenteraad .
Eerder geïnformeerd
De gemeenteraad is eerder al geïnformeerd over de achterstanden en problemen bij de leverancier van deze hulpmiddelen aan de gemeente door het Hulpmiddelencentrum (HMC). Wethouder Bluijs meldt dat de situatie rondom HMC al geruime tijd een zorgelijke situatie kent. Volgens Bluijs zijn leveringen en reparaties van Wmo hulpmiddelen ernstig vertraagd. ,,HMC slaagt er niet in om de dienstverlening op het gewenste niveau te krijgen. Hier ondervinden onze inwoners hinder van bij de levering van nieuwe hulpmiddelen, aanpassingen en reparaties", laat de wethouder aan de gemeenteraad weten.
Liquiditeitsprobleem
Belangrijkste oorzaak van dit alles is volgens het Zandvoortse college een liquiditeitsprobleem van HMC, Hierdoor hebben een deel van de toeleveranciers de leveringen aan HMC stopgezet. Bluijs zegt dat het HMC niet is gelukt om met de financieringsmaatschappij een oplossing te vinden voor de financiering op de lange termijn. Een faillissement is hiermee onafwendbaar geworden en vorige week vrijdag uitgesproken op 3 april.
Niet alleen een Zandvoorts probleem
Volgens Bluijs is het niet alleen een Zandvoorts probleem, want HMC levert door heel Nederland. Andere gemeenten in Nederland hebben ook met dit probleem te maken. Door het faillissement is er een noodconstructie opgezet om toch de Wmo hulpmiddelen te leveren bij de mensen die het nodig hebben. Wat het extra lastig maakt, is ook de crisis rondom het coronavirus. Inmiddels heeft de noodconstructie er toe geleid dat gemeenten de facturen van HMC betalen, waardoor de toeleveranciers van de hulpmiddelen blijven leveren. Door deze constructie is de gemeente wel eigenaar van de hulpmiddelen die iemand krijgt.
Min mogelijk hinder
,,We doen ons uiterste best om cliënten zo min mogelijk hinder te laten ondervinden van het faillissement. Uitgangspunt is dat de hulpmiddelen die bij cliënten uitstaan daar blijven en dat er met een nieuwe leverancier afspraken gemaakt worden over de overname van de bestaande hulpmiddelen", zegt Bluijs. HMC zal de komende weken ook nog het onderhoud en de reparatie van de hulpmiddelen blijven uitvoeren. De gemeente Zandvoort zal dan alle cliënten hierover informeren.
Foto: Pixabay
loading

Loading articles...

Loading