Leerlingen mytylschool De Parel schaatsen met CIOS studenten

31 mrt , 18:35 Sport
494a2744 kopieren

HAARLEM - Ruim honderd leerlingen van mytylschool De Parel uit Haarlem hebben vandaag, maandag 31 maart, geschaatst op IJsbaan Haarlem. Daarbij kregen zij een-op-een begeleiding van studenten van Nova College CIOS Haarlem Hoofddorp. Daarnaast hielpen ouders en vrijwilligers mee om deze dag mogelijk te maken.

(tekst en foto’s: Wim Meijer)

Het betekende een uur lang schaatspret voor deze leerlingen van wie velen met meervoudige en complexe beperkingen.

Ondanks deze beperkingen was het voor hen toch mogelijk om een schaatservaring op te doen dankzij de schaatsframes, een uitvinding van stichting Het Gehandicapte Kind.

Een schaatsframe is een frame met een zitje, een stuur en drie ijzers. Ook als je niet zelfstandig kunt staan of bewegen, kun je hiermee glijden over het ijs: je zit stevig op het frame, zet je af met spikes onder je voeten en daar ga je!

Dankzij dit sporthulpmiddel kunnen ook kinderen met een motorische beperking, weinig energie of minder goede balans het échte schaatsgevoel ervaren, zonder te vallen of erg vermoeid te raken.

Behalve het schaatsen met behulp van een schaatsframe werden er ook allerlei spellen georganiseerd op het ijs 'waaronder een zoals aangepaste vorm van curling.

Bij het schaatsen werden de leerlingen van mytylschool De Parel begeleid door derdejaars studenten van Nova College CIOS die de opleiding tot bewegingsagoog volgen. Daarbij waren er ook ouders en vrijwilligers aanwezig voor ‘extra handjes’ op het ijs.

Voor IJsbaan Haarlem betekende het dat het ijs een dagje langer moest blijven liggen. Gisteren, zondag 30 maart, werd het schaatsseizoen afgesloten. Speciaal en uitsluitend om de leerlingen van mytylschool De Parel een dagje ijspret mee te geven bleef de baan nog één dagje open. En daar werd door de kinderen zichtbaar van genoten.

In dit artikel een kleine fotoselectie. Klik HIER voor de complete fotoserie.